۱۶ منظره در دنیا که شما را به سفر تشویق می‌کند (قسمت دوم)

مناظر بی‌شماری در دنیا وجود دارند که گاهی حتی دیدن تصویر آن‌ها به شما احساس لذت و آرامش می‌بخشد. گاهی تصمیم می‌گیرید برای دیدن این زیبایی‌ها از نزدیک، کوله بار سفر خود را آماده کنید!

۱۶ منظره در دنیا که شما را به سفر تشویق می‌کند (قسمت دوم)

 

در زمان جستجو برای یافتن جاذبه ها و مناظر زیبا در اینترنت ممکن است به تصاویر جدیدی برخورد کنید که تاکنون نامی از مکان آن‌ها نشنیده‌اید. بعضی از این تصاویر به قدری زیبا و جذاب هستند که شما را به شروع یک سفر به منطقه‌ای جدید تحریک می‌کنند. برای آشنایی با بعضی از مناطق اعجاب‌انگیز برای سفر، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

قدمت این بنا به قرون وسطی و حدود ۱۵۰۰ سال پیش بر‌می‌گردد. اولین سنگ این بنا در سال ۴۴۷ قبل از میلاد نهاده شد و بقایای آن، اکنون به عنوان نشانه‌ای از آتنی‌های باستان، یونان قدیم و معماری نوع دوریک (Doric architecture) در نظر گرفته می‌شود. این بنای اعجاب‌انگیز برای قرن‌ها به عنوان معبد خدای آتنا بود، اگر چه تاریخ گواهی می‌دهد که این مکان مدت زمان‌های کوتاهی، به عنوان کلیسا و مسجد نیز استفاده شده است.

خلیج کلیسای جامع یکی از نقاطی است که با وجود سختی‌هایی که برای رسیدن به آن وجود دارد، بسیار معروف است. به دلیل مشهور بودن، شما می‌دانید که این سفر سخت ارزشش را دارد. تا این صخره های معروف، تقریباً ۵٫۲ کیلومتر پیاده‌روی است یا اینکه می‌توانید برای رسیدن به آنجا از قایق استفاده کنید. زمانی را برای لذت بردن از Te Whanganui a Hei Marine Reserve اختصاص دهید. همچنین از این موضوع آگاهی داشته باشید که با ساحل آب داغ (Hot Water Beach) فقط ۱۰ دقیقه با ماشین فاصله دارید. بله، حبابهای آب داغ از ماسه های طلایی تیره بیرون می‌زنند.

تقریبا ۲۱ هزار کاشی آبی سرامیکی که قسمت داخلی این عبادتگاه را زینت داده‌اند، به مسجد سلطان احمد، این لقب غیررسمی را داده‌اند. در شب، مسجد به رنگ آبی برق می‌زند، گنبد و مناره‌های آن در برابر شهر و دریای مرمر، می‌درخشند. داخل آن بسیار زیبا و خیره کننده است با ۲۰۰ پنجره شیشه‌ای منقوش و گنبدهای پی در پی، دید شما را به سوی آسمان هدایت می‌کند.

پترا تقریباً در همه لیست‌های «مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید» وجود دارد. سرسرا و سردرهای آن به رنگ صورتی، تراشیده شده اند و جدا از اعجابی که در ساختمان‌های معروف مثل خزانه داری و صومعه (عکس بالا) نمایان است، پارک باستان‌شناسی مجاور آن با بیش از ۱۰ کیلومترمربع مساحت دارای موزه‌ها و گودبرداری‌های جدید برای تماشا است.

زیبایی دریاچه بلد مثل زیبایی مجموعه از عروسک‌های ماتریوشکای روسی است. یک کلیسا در یک جزیره کوچک که این جزیره از دریاچه‌ای شفاف بیرون آمده و خود دریاچه بین کوه‌های Julian Alps در یکی از زیباترین کشورهای شرق اروپا قرار گرفته است. قصر شهر بلد بر همه این مناظر مشرف است.

وقتی ابرها در آسمان در وضعیت پایینی قرار می‌گیرند ، کوه میز – که وقتی در شهر کیپ تاون هستید درست در مقابل شما قرار دارد. با رومیزی پف‌دار سفید رنگی پوشانده می‌شود و اینطور به نظر می‌رسد که گروهی از افراد مهم به زودی از راه می‌رسند. بازدید از این بندر تاریخی در هر فرصتی بسیار جالب توجه است؛ اما سوار شدن بر تله کابین کوه میز (Table Mountain Cableway) که شما را به بالای کوه می‌برد از دست ندهید، چشم‌اندازی بسیار زیبا که می‌توانید مطالب زیادی راجع به آن بنویسید.

موریس شامل دو جزیره اصلی در حدود ۱۱۰۰ کیلومتری شرق ماداگاسکار و ۱۹۰۰ کیلومتری شرق آفریقا است (اقیانوس هند خیلی گسترده است). چیزی که بیشتر از آن تعجب خواهید کرد این است که آب واقعا شبیه عکس به نظر می‌رسد (نزدیک و بزرگ). سومین صخره مرجانی دنیا از نظر بزرگی جزیره را احاطه کرده است، و بنابراین ۱۶۰ کیلومتر سواحل و آب‌های آن، از دریاهای آزاد محافظت می‌شود.

شیبویا «بهشت مد» نامیده شده است، یک ناحیه از توکیو که به زیبایی، کلاس و مد اختصاص داده شده است. کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، و مغازه‌ها چشم‌های شما را به سمت خود می‌کشند و مردمی که تماشا می‌کنند به اندازه اجناس آن‌ها جالب توجه هستند. در اینجا به سختی می‌توانید سروصدای دنیای متحرک اطرافتان را احساس نکنید.

 

منبع : زومیت