ویوسونیک در CES 2020 از نمایشگرهای جدید ELITE رونمایی کرد

ویوسونیک حضوری قوی در نمایشگاه CES امسال داشت و مجموعه‌ای از محصولات جدید شامل یک نمایشگر ۵۵ اینچی معرفی کرد.

ویوسونیک در CES 2020 از نمایشگرهای جدید ELITE رونمایی کرد

ویوسونیک از پیش‌گامان راهکارهای صنعت نمایشگر در جهان محسوب می‌شود. این شرکت در نمایشگاه از جدیدترین محصولات مخصوص مصرف‌کننده‌ی خود رونمایی کرد که از میان آن‌ها می‌توان مانیتور گیمینگ ELITE XG550 را مهم‌ترین نمونه دانست. محصولات دیگر نیز به‌نام‌های XG270QC و XG270 و ELITE Ally معرفی شدند. ویوسونیک با محصولات جدید گیمینگ منحنی خود، گزینه‌های متعددی را در اختیار کاربران حرفه‌ای قرار می‌دهد تا تجربه‌ای از کیفیت را همراه‌با طراحی مدرن تجربه کنند.

مانیتور XG270 یکی از محصولات جدیدی ویوسیونیک در نمایشگاه CES امسال محسوب می‌شود که تأییدیه‌ی رسمی پشتیبانی از فناوری Nvidia G-Sync را هم دارد. این مانیتور ویوسونیک، از نرخ بازسازی تصویر ۲۴۰ هرتز پشتیبانی می‌کند و تجربه‌ی بازی عمیق را برای کاربر به‌همراه دارد. مانیتورهایی که از فناوری اختصاصی G-Sync پشتیبانی می‌کنند،‌ تجربه‌ی بازی با گرافیک روان‌تر را برای کاربر به ارمغان می‌آورند و قطعا ترکیب شدن آن با نرخ ۲۴۰ هرتز، کیفیت فوق‌العاده‌ای را به‌همراه خواهد داشت.

ویوسونیک در برند ELITE خود با Blur Busters همکاری کرد تا فناوری PureXP را در مانیتورهای خود ارائه کند. فناوری مذکور،‌ امکان نوردهی حرفه‌ای را به محصولات ویوسونیک الایت اضافه می‌کند. درواقع شرکت سازنده با استفاده از PureXP توانایی بهبود فاکتور MPRT یا زمان پاسخ به تصاویر متحرک را بهبود می‌بخشد. فاکتور مذکور در محصولات جدیدی ویوسونیک به ۰/۶ میلی‌ثانیه می‌رسد. مانیتور XG270 به‌عنوان اولین محصول جهان با تأییدیه‌ی Blur Buster شناخته می‌شود که نرخ پاسخ بهینه‌ی GtG و MPRT را برای کاربران به‌همراه دارد.

کندال میلر، مدیر بخش گیمینگ ویوسونیک الایت درباره‌ی فناوری و محصولات جدید می‌گوید:

ما می‌خواستیم روشنایی بهتر را همراه‌با کاهش حالت تاری در صفحه به کاربر ارائه کنیم. درنتیجه پیدا کردن شریک تجاری مناسب برای بهینه‌سازی قابلیت PureXP بسیار مهم بود. درنهایت به‌کمک مارم رجون از Blur Busters توانستیم بهترین کیفیت را در کاهش تاری تصاویر کسب کرده و شفافیت بالا را به گیمرها ارائه کنیم.

از محصولات دیگر ویوسونیک در نمایشگاه امسال لاس‌وگاس می‌توان مانیتور ۵۵ اینجی ELITE XG550 را نام برد که با پنل OLED و نرخ بازسازی ۱۲۰ هرتز عرضه می‌شوند. مشخصات مذکور، تجربه‌ی عالی بازی را با نرخ پاسخ بالا و پاسخ GtG حدود ۰/۵ میلی‌ثانیه به کاربر ارائه می‌کند. شایان ذکر است این مانیتور از رزولوشن ۲۱۶۰*۳۸۴۰ یا UHD پشتیبانی می‌کند. کنتراست عالی پنل OLED همراه‌با پشتیبانی رنگی 99%DCI-P3 در محصول جدید ویوسونیک، تجربه‌ی نزدیک به واقعیت را در بازی‌های کنسول نسل بعدی و عناوین فوق حرفه‌ای کامپیوتر شخصی ارائه می‌کند. XG550 با طراحی باریک و نورپردازی ELITE RGB، دکوراسیون هر محیط مخصوص به بازی را نیز زیباتر می‌کند.

ویوسونیک از یک محصول ۲۷ اینچی نیز در نمایشگاه CES 2020 رونمایی کرد که به‌نام XG270QC معرفی شد. مانیتوز مذکور، با طراحی خمیده‌ی 1500R معرفی شد که از پنل با رزولوشن ۱۴۴۰*۲۵۶۰ یا QHD بهره می‌برد. XG270QC حداکثر روشنایی ۵۵۰ نیت را به کاربر ارائه می‌کند و پوشش گسترده‌ی رنگ DCI-P3 بیش از ۹۰ درصد دارد. مانیتور جدید ویوسونیک، نرخ بازسازی تصویر ۱۶۵ هرتز دارد و نرخ پاسخ آن نیز سه میلی‌ثانیه (یا یک میلی‌ثانیه MPRT) بیان می‌شود. به‌علاوه ویوسونیک در محصول ۲۷ اینچی خود از فناوری AMD FreeSync پشتیبانی می‌کند.

 

منبع : زومیت