اپلیکیشن‌های پرداخت در گوگل‌ پلی چه رتبه‌ای دارند؟

«گوگل پلی‌استور» مرجع اصلی مقايسه‌ی اپليكيشن‌های اندروید و منبع رسمی دريافت اپليكيشن‌های موبایل است. با مراجعه به گوگل‌پلی، می‌توان فهرست بیشترین میزان دانلود و اپلیکیشن‌های مالی محبوب‌ را مشاهده كرد.

اپلیکیشن‌های پرداخت در گوگل‌ پلی چه رتبه‌ای دارند؟

گوگل‌پلی اپلیکیشن‌های برتر را براساس موقعیت جغرافیایی نمایش می‌دهد. به‌عنوان مثال، در شکل زیر اپلیکیشن‌های برتر حوزه‌ی Finance در انگلستان را مشاهده می‌کنید. در این فهرست، Paypal و Google Pay در رده‌های اول قرار دارند و پس از آن، اپلیکیشن برخی از بانک‌های این کشور دیده می‌شود.

برترین‌های حوزه‌ی Finance در ایران، اپلیکیشن‌های حوزه‌ی پرداخت را شامل می‌شود. در‌حال‌حاضر ازنظر گوگل‌پلی، «اپلیکیشن همراه کارت» برترین اپلیکیشن حوزه‌ی Finance است. این اپلیکیشن بیشتر از یک میلیون بار از گوگل‌پلی دانلود شده که بیشترین دانلود در حوزه‌ی مالی ایران است. امتیاز «همراه کارت» نیز از دیدگاه کاربران ۴.۵ ثبت شده است.

علاوه‌بر کارکردهای متداول اپلیکیشن‌های پرداخت مانند كارت‌به‌‌كارت و خريد شارژ و بسته اينترنت و پرداخت جریمه‌ی رانندگی، خدمات متمایز دیگری نیز در همراه کارت به کاربران ارائه می‌شود. يكی از مزايای مهم همراه كارت، امنيت فراوان اين اپليكيشن است که از مصادیق آن، نیاز به واردکردن رمز در هنگام ورود است. علاوه‌بر واردکردن رمز ۴ رقمی، امکان ورود ازطريق تعريف اثرانگشت و تشخيص چهره نيز وجود دارد. قابليت منحصر‌به‌فرد ديگر همراه كارت، انتقال وجه از كارت به شماره شبای تمامی بانک‌ها است. همچنین برای انجام تراکنش، می‌توان به‌سادگی از اسکن کارت بانکی با استفاده از هوش مصنوعی بهره برد. در‌حال‌حاضر، امکان استفاده از همراه کارت روی هر دو سیستم‌ عامل اندروید و iOS وجود دارد.

 

منبع : زومیت